نحوه استفاده از جاپودری لباسشویی

نحوه استفاده از جاپودری لباسشویی

نحوه استفاده از جاپودری لباسشویی را برای شما توضیح دادیم که اگر دانش فنی دارید تعمیر و رفع آن را انجام دهید. جاپودری ماشین لباسشویی یکی از قطعات مهم و حیاتی در ماشین لباسشویی میباشد. اشکال در این قطعه به معنای اشکال در کل فرآیند شستشو میباشد. اما لازم است بدانید که با رعایت ساده ترین نکات به سادگی میتوانید جلوی بروز آسیب و خرابی در این قطعه را بگیرید. به مطالعه مقاله جامع و کاربردی نحوه استفاده و نگهداری از جاپودری ماشین لباسشویی بپردازید تا علاوه بر حفظ سلامت و طول عمر لباسشویی خود، کیفیت شستشوی لباس هارا نیز بالا ببرید. در بهین سرویس ما گروهی از تکنسین‌های آموزش دیده و حرفه‌ای تعمیر لباسشویی دراصفهان هستیم.اگر لباسشویی شما خراب شده در هر نقطه از اصفهان که هستید جهت تعمیرماشین لباسشویی در اصفهان در محل با بهین سرویس مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان و مرکز تعمیر لباسشویی دراصفهان تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان تعمیرکار به محل اعزام کنیم. برای ارتباط مستقیم جهت تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان با شماره  09130332578 تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار ماشین لباسشویی در اصفهان به  تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان در محل بپردازند.

بخوانید : تعمیر ماشین لباسشویی زیمنس در اصفهان 

جاپودری ماشین لباسشویی قسمتی از دستگاه است که زیاد با آن کار دارید ، برای استفاده درست از جاپودری لباسشویی نیازمند نکاتی هستید که در این مقاله به همه آن ها پرداخته ایم.

بخش های مختلف جاپودری:

در معرفی بخش‌های مختلف جاپودری لازم است از این موضوع اطلاع داشته باشید که برخی از ماشین لباسشویی‌ها، دارای جاپودری سه قسمتی و برخی چهارقسمتی هستند، که در ادامه آنها را توضیح می‌دهیم.برای ارتباط مستقیم جهت تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان با شماره  09130332578 تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار ماشین لباسشویی در اصفهان به  تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان در محل بپردازند.

جاپودری سه قسمتی:

در جاپودری سه قسمتی:

 1. محل ریختن پودر پیش شستشو در لباسشویی را با علامت I نشان داده می‌شود.
 2. محل ریختن پودر شستشوی اصلی در لباسشویی با علامت II نشان داده شده.
 3. در انتها محل ریختن مایع نرم کننده لباسشویی ، با علامت * نمایش داده شده است.

جاپودری چهارقسمتی:

جاپودری چهار قسمتی نیز شامل قسمت‌های زیر است:

 1. قسمت اول جاپودری لباسشویی، برای شستشوی مقدماتی لباس‌ها است.
 2. قسمت دوم جاپودری برای شستشوی اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. قسمت سوم جاپودری برای استفاده از مایع نرم کننده در نظر گرفته شده.
 4. قسمت چهارم هم، برای استفاده از مایع نرم کننده‌های رنگی است.

بخوانید :تعمیر لباسشویی ال جی در اصفهان 

نحوه استفاده و عملکرد محفظه جاپودری در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی دارای بخش های مختلف برای مواد شوینده است و براساس مدل ماشین لباسشویی محفظه پودری ماشین شما متفاوت است. اطمینان حاصل کنید که هنگام استفاده از دستگاه ، نوع صحیح مواد شوینده را به بخش صحیح اضافه کنید.برای ارتباط مستقیم جهت تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان با شماره  09130332578 تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار ماشین لباسشویی در اصفهان به  تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان در محل بپردازند.

کشوی جا پودری براساس مدل ماشین حتی در برندهای یکسان متفاوت است.

محفظه اصلی شستشو: مواد شوینده برای شستن اصلی ، نرم کننده کننده آب ، عامل پیشگیری کننده ، سفید کننده و پاک کننده لکه
محفظه نرم کننده: نرم کننده پارچه (در این قسمت بیش از خط نشان دهنده MAX نرم کننده پر نکنید)
محفظه پیشخوان: مواد شوینده برای پیش شستشو یا شستشوی مقدماتی

ما توصیه می کنیم هنگام شستن وسایل بزرگ از استفاده از مواد شوینده از نوع قرص یا کپسول، یا مواد شوینده با استفاده از یک توپ شستشو یا شبکه بپرهیزید .

محفظه اصلی شستشو: مواد شوینده برای شستن اصلی، نرم کننده کننده آب، عامل پیشگیری کننده، سفید کننده و پاک کننده لکه
محفظه نرم کننده: نرم کننده پارچه (بیش از خط نشان دهنده MAX را پر نکنید)
محفظه پیشخوان: مواد شوینده برای پیش شستشو
در صورتی که لباس لکه ی بسیار بزرگ دارد و در صورت قرار دادن در ماشین باعث ایجاد کثیفی در ماشین و دیگر البسه می کند قبل از قرار دادن در ماشین آن کثیفی را با ابگیری بردارید و در این صورت نیازی به استفاده از قرص و کپسول شستشو یا توپ شستشو ندارید.

بخوانید : تعمیر ماشین لباسشویی توشیبا در اصفهان 

نحوه خارج کردن جاپودری ماشین لباسشویی

با توجه به برند و مدل ماشین لباسشویی، نحوه خارج کردن محفظه جاپودری‌ها با هم متفاوت است، پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با نحوه خارج کردن جاپودری ماشین لباسشویی، به دفترچه راهنمای دستگاه خود، مراجعه کنید اما درصورت عدم دسترسی به آن، موارد زیر، می‌تواند به شما کمک کند:

 • در برخی مدل‌ها خارج کردن جاپودری ماشین لباسشویی به کمک اهرم کوچک مستطیل شکل داخل و یا کنار جاپودری، انجام می‌شود. در این راستا ابتدا محفظه جاپودری را تا آخر بیرون بکشید و سپس اهرم داخل محفظه و یا خارج از محفظه را فشار داده و به آرامی جاپودری را خارج کنید.
 • در برخی مدل‌های دیگر خارهای کوچکی زیر محفظه‌های جاپودری قرار دارند، برای خارج کردن محفظه جاپودری ماشین لباسشویی در این حالت، نیاز به انجام کار خاصی نیست فقط کافی است شما جاپودری را کمی به بالا فشار دهید و سپس آن را با کمی سرعت خارج کنید. البته مواظب باشید به جاپودری آسیب نزنید. جهت نصب دوباره محفظه جاپودری نیز مانند خارج کردن آن، عمل کنید.
 • برخی از ماشین لباسشویی‌ها دارای محفظه‌های جاپودری چرخشی هستند که به حالت یک چهارم یک دایره است. برای خارج کردن این مدل محفظه باید به صورت کامل آن را باز و قطعاتی که برای استفاده از مایع لباسشویی و … درون آن قرار دارند را خارج کنید. سپس قسمت چپ آن را کمی به سمت بالا فشار دهید و با دست دیگر خود آن را بیرون بیاورید.
  برای نصب این مدل جاپودری، باید آن را روی شیارهایی که جاپودری را از آن جدا کردید، قرار داده و در جای خود نصب کنید.

بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

چگونه جاپودری لباسشویی را تمیز کنیم؟

از قسمت هایی که برای تمیز کردن آن باید دقت کرد ، محفظه جاپودری ماشین لباسشویی است. با شستن مرتب آن از انباشته شدن مواد شوینده و دیگر محصولات شستشو میتوان پیشگیری کرد.

مراحل تمیز کردن و جرم گیری محفظه جاپودری لباسشویی به شرح زیر است:

 1. ماشین لباسشویی را خاموش کنید و دوشاخه ماشین لباسشویی را از پریز بکشید ، تا در موقع تمیز کردن دچار مشکل نشوید .
 2. محفظه جاپودری را تا حد ممکن بیرون بکشید .
 3. در داخل محفظه جاپودری لباسشویی کلیدی وجود درد آن را فشار دهید تا بیرون بیاید سپس قطعات محفظه را جدا کنید و آنها را با آب گرم و برس یا پارچه نرم یا اسفنج تمیز کنید حتماً هر گونه مواد شوینده زائد و پودر و مایع باقی مانده از شستشو های قبلی را پاک کنید .
 4. محفظه داخلی را که در قسمت ورود و خروج کشویی قرار دارد را نیز با دستمال مرطوب پاک کنید .
 5. قطعات محفظه را در جای خود سوار کنید و کشو را به داخل هدایت کنید .

بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت در اصفهان

رفع بوی بد جاپودری

علت بوی بد ماشین لباسشویی، اغلب سرویس نکردن ماشین لباسشویی و جاپودری، برای زمان طولانی است. همینطور استفاده از مایع لباسشویی غیر استاندارد نیز می‌تواند دلیل بوی بد جاپودری ماشین لباسشویی، باشد. چرا که در اثر غلظت بالای این مایع، به درستی از لوله‌های انتقال جاپودری به دیگ پاک نشده و پس از مدتی بوی بدی از خود ساطع می‌کند.برای ارتباط مستقیم جهت تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان با شماره  09130332578 تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار ماشین لباسشویی در اصفهان به  تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان در محل بپردازند.

بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی بلومبرگ در اصفهان

نکات استفاده از جاپودری لباسشویی

 • محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی سامسونگ یا هر برند دیگر را تنها تا نصف پر کنید. تصور نکنید که اگر بیشتر پودر بریزند لباس‌ها بهتر تمیز می‌شوند.
 • به نوع پارچه‌ای که می‌خواهید بشویید دقت کنید. مثلا اگر می‌خواهید پرده یا لباس‌های گیپوری را بشویید، باید نسبت به شستشوی معمولی پودر کمتری بریزید.
 • این موارد برای محل ریختن نرم کننده در ماشین لباسشویی بوش، ال جی و... نیز صادق است و باید آنها را رعایت کرد.
 • تنها در بخش محفظه اصلی جاپودری لباسشویی پودر بریزید و نه در بخش‌های دیگر.

بخوانید:  تعمیر ماشین لباسشویی آاگ در اصفهان

برای ارتباط مستقیم جهت تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان با شماره  09130332578 تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار ماشین لباسشویی در اصفهان به  تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان در محل بپردازند.

انواع خدمات و برند هایی که مشاورین تعمیرات ماشین لباسشویی در اصفهان در مرکز بهین سرویس با عیب یابی ماشین لباسشویی شما را تعمیر میکنند:

تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو ، تعمیر ماشین لباسشویی ال جی ، تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو حایر ، تعمیر ماشین لباسشویی آبسال در اصفهان ، تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما ، تعمیر ماشین لباسشویی دوو ،تعمیر ماشین لباسشویی ارج ، تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت در اصفهان  ، تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان ، تعمیر ماشین لباسشویی اصفهان ، تعمیر ماشین لباسشویی آاگ در اصفهان ، تعمیر ماشین لباسشویی بکو ، تعمیر ماشین لباسشویی بلومبرگ ، تعمیر ماشین لباسشویی بهی ، تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان ، تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما دوقلو ، تعمیر ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک ، تعمیر ماشین لباسشویی توشیبا ، تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو اسنوا ، تعمیرگاه ماشین لباسشویی ایندزیت ، بهترین تعمیرکار لباسشویی بلومبرگ اصفهان، تعمیرات لباسشویی بلومبرگ اصفهان  ، تعمیر ماشین لباسشویی دو قلو پاکشوما اصفهان .

نظرات کاربران