علائم خرابی موتور لباسشویی

علائم خرابی موتور لباسشویی

علائم خرابی موتور لباسشویی را برای شما توضیح دادیم که اگر دانش فنی دارید تعمیر و رفع آن را انجام دهید. ولی ما پیشنهاد می دهیم به خاطر آسیب ندیدن بیشتر لباسشویی اگر کد خطایی در ماشین لباسشویی شما ظاهر شد یا ماشین لباسشویی شما درست کار نمی‌کند، برای بررسی، تعمیر و رفع کد خطا با ما تماس بگیرید. در بهین سرویس ما گروهی از تکنسین‌های آموزش دیده و حرفه‌ای تعمیر لباسشویی دراصفهان هستیم.اگر لباسشویی شما خراب شده در هر نقطه از اصفهان که هستید جهت تعمیرماشین لباسشویی در اصفهان در محل با بهین سرویس مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان و مرکز تعمیر لباسشویی دراصفهان تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان تعمیرکار به محل اعزام کنیم. برای ارتباط مستقیم جهت تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان با شماره  09130332578 تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار ماشین لباسشویی در اصفهان به  تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان در محل بپردازند.

بخوانید : تعمیر ماشین لباسشویی زیمنس در اصفهان 

علائم سوختن یا نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی:

حالا که با انواع مختلف و رایج موتور ماشین لباسشویی آشنا شدید، می توانیم به بررسی دلایل و علائم سوختن یا نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی بپردازیم. بسته به نوع موتور استفاده شده در ماشین لباسشویی شما ممکن است با علائم و نشانه های مختلفی رو به رو شوید.

بخوانید :تعمیر لباسشویی ال جی در اصفهان 

اگر در ماشین لباسشویی خودتان هر کدام از این این علائم و نشانه ها را مشاهده کردید، می‌توانید احتمال سوختن یا نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی را در نظر بگیرید و برای بررسی و عیب یابی به سراغ تعمیرکار حرفه ای بروید:

۱. ماشین لباسشویی همانند گذشته کار نمی‌کند

هرگونه تغییر در در روند کار ماشین لباسشویی می تواند نشانه ای از خرابی باشد. بعد از از چندین سال استفاده و عدم سرویس منظم ماشین لباسشویی، احتمال بروز مشکل در قطعات حیاتی مانند موتور وجود دارد.

اگر دستگاه شما پس از روشن شدن هیچ علامتی از کار نشان نداد، می تواند حاکی از سوختن یا نیم سوز شدن موتور باشد. در این حالت اگر از وصل بودن شیر آب، بسته بودن درب و زدن دکمه آغاز فرآیند اطمینان دارید، گزینه بعدی پیش روی شما سوختن موتور است. برای ارتباط مستقیم جهت تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان با شماره  09130332578 تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار ماشین لباسشویی در اصفهان به  تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان در محل بپردازند.

بخوانید : تعمیر ماشین لباسشویی توشیبا در اصفهان

۲. ماشین لباسشویی البسه را به طور کامل خشک نمی‌کند

در مدل های جدید لباسشویی، فرایند شستشو، آبکشی و خشک کردن لباس در مخزن اصلی صورت می گیرد. در صورتی که لباس های شما پس از آبکشی و در حالت خشک کردن به مانند گذشته آبگیری نمی‌شود و بیش از حد مرطوب است، می توانید احتمال سوختن یا نیم سوز شدن موتور را در نظر داشته باشید.

خشک نشدن کامل لباس به دلیل عدم چرخش مناسب موتور با سرعت تنظیم شده است که یکی از علائم نیم سوز شدن موتور می تواند باشد.

بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

۳. عدم چرخش مخزن ماشین لباسشویی 

یکی از هشدارهای جدی برای خرابی در موتور ماشین لباسشویی نچرخیدن لباس ها بعد از آبکشی آنهاست. هنگامی که دو فرایند شستشو و آبکشی از طرف ماشین انجام می‌شود و به طور کامل پایان می یابد، کامپیوتر دستگاه فرمان خشک کردن و آبگیری از لباس ها را صادر می‌کند.

در این مرحله موتور با سرعت بسیار بالاتر از این رقم شستشو می چرخد و آب لباس را می کشد. در صورتی که به روی صفحه دیجیتال ماشین لباسشویی علامت آبکشی را مشاهده می کنید، اما واکنشی را از طرف دستگاه نمی‌بینید این علامت می تواند یکی از نشانه‌های جدی برای سوختن یا نیم سوز شدن موتور باشد. در این حالت موتور ماشین لباسشویی تا درصد بالایی نیم سوز شده و عمر زیادی از آن باقی نمانده است.

بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت در اصفهان

۴. استشمام بوی سوختگی از لباسشویی

هنگامی که وزن زیادی به موتور اعمال می شود یا موتور با بار الکتریکی خیلی زیاد یا خیلی کم کار می کند، احتمال سوختن یا نیم سوز شدن موتور وجود دارد.

عمدتا هنگامی که لباس های زیادی را در ماشین لباسشویی قرار می‌دهید و مخزن آن را سنگین می‌کنید، موتور ماشین (حتی در صورت سلامت کامل) ناگهان دچار فشار زیادی شده و می سوزد.
البته باید مطمئن شوید که این بوی سوختگی از موتور ماشین است و به گرم شدن یا سوختن لاستیک المنت و سوختن و آتش گرفتن دو شاخه برق ارتباطی ندارد. برای ارتباط مستقیم جهت تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان با شماره  09130332578 تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار ماشین لباسشویی در اصفهان به  تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان در محل بپردازند.

بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی بلومبرگ در اصفهان

۵. عدم آبگیری یا آبگیری ناقص مخزن

اگر پس از به کار افتادن ماشین لباسشویی، مخزن آبگیری نمی‌شود یا آن که به طور ناقص آبگیری شده و پس از چند لحظه فعالیت از کار می‌افتد، می‌توانید دو احتمال اصلی را مد نظر قرار دهید.

برای اطلاع بیشتر درباره علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی در بلاگ بهین سرویس بیشتر بخوانید.

ابتدا شاید بار وزنی مخزن ماشین زیاد است و باید آن را کم کنیم. البته در این حالت احتمال فشار روی موتور و سوختن آن نیز محتمل است. احتمال بعدی می تواند سوختن یا نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی باشد که در این حالت شما نشانه هایی را برای عدم کارکرد درست موتور خواهید دید.

بخوانید:  تعمیر ماشین لباسشویی آاگ در اصفهان

۶. عدم چرخش کامل موتور یکی از علائم سوختن یا نیم سوز شدن آن

عدم چرخش کامل موتور ماشین لباسشویی می تواند نشانه‌ای از خرابی و سوختن یا نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی باشد. البته در صورت مشاهده این نشانه مطمئن شوید که برنامه شستشوی ماشین لباسشویی شما به روی تنظیمات بخصوصی مانند شست و شوی لباس مجلسی نباشد.

زیرا نحوه شست و شو در این برنامه، حالت گهواره‌ای بوده و اساساً در آن موتور ماشین به طور کامل نخواهد چرخید. در صورت اطمینان از این حالت، می توانید احتمال بعدی را به روی خرابی موتور یا نیم سوز شدن آن بگذارید. برای ارتباط مستقیم جهت تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان با شماره  09130332578 تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار ماشین لباسشویی در اصفهان به  تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان در محل بپردازند.

۷. خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار

خاموش شدن ماشین لباسشویی می تواند دلایل زیادی داشته باشد، اما حساسترین و حیاتی‌ترین قسمت این مشکل داغ کردن بیش از حد موتور است.

در ماشین‌های لباسشویی دیجیتالی، کامپیوتر دستگاه با گرم شدن بیش از حد موتور به شکل خودکار ماشین را خاموش کرده و از سوختن آنی آن جلوگیری می کند.
در این حالت شما سیگنال مشخص و واضحی را برای سوختن یا نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی دریافت کرده اید و بهتر است سریعاً نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید.

۸. آبکشی ناقص و مشاهده رد کف روی لباس نشانه سوختن یا نیم سوز شدن موتور

از دیگر علائم سوختن یا نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی می توان به ماندن پودر و کف روی لباس اشاره کرد. در این حالت احتمال عدم آبکشی مناسب لباس ها ناشی از سوختن موتور وجود دارد.
البته در کنار این مورد، استفاده از پودرهای نامرغوب و ارزان قیمت نیز می تواند باعث بروز مشکل شود اما نباید از آن غافل شد. برای ارتباط مستقیم جهت تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان با شماره  09130332578 تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار ماشین لباسشویی در اصفهان به  تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان در محل بپردازند.

۹. سر و صدای و تکان شدید

سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی نیز نشانه‌ای جدی برای خرابی در موتور ماشین است. این اتفاق می تواند هنگام ایراد انتقال قدرت موتور به محور درام مشاهده شود.

در این صورت موتور برای کار کردن فشار زیادی را متحمل شده و احتمالاً سر و صدای بیشتری را از خود ساطع می کند. نشستن گرد و خاک هم می‌تواند باعث بالا رفتن سر و صدای موتور شود که در صورت بی توجهی و عدم سرویس مناسب به موقع، احتمال خرابی در موتور ماشین لباسشویی وجود دارد.

برای ارتباط مستقیم جهت تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان با شماره  09130332578 تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار ماشین لباسشویی در اصفهان به  تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان در محل بپردازند.

انواع خدمات و برند هایی که مشاورین تعمیرات ماشین لباسشویی در اصفهان در مرکز بهین سرویس با عیب یابی ماشین لباسشویی شما را تعمیر میکنند:

تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو ، تعمیر ماشین لباسشویی ال جی ، تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو حایر ، تعمیر ماشین لباسشویی آبسال در اصفهان ، تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما ، تعمیر ماشین لباسشویی دوو ،تعمیر ماشین لباسشویی ارج ، تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت در اصفهان  ، تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان ، تعمیر ماشین لباسشویی اصفهان ، تعمیر ماشین لباسشویی آاگ در اصفهان ، تعمیر ماشین لباسشویی بکو ، تعمیر ماشین لباسشویی بلومبرگ ، تعمیر ماشین لباسشویی بهی ، تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان ، تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما دوقلو ، تعمیر ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک ، تعمیر ماشین لباسشویی توشیبا ، تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو اسنوا ، تعمیرگاه ماشین لباسشویی ایندزیت ، بهترین تعمیرکار لباسشویی بلومبرگ اصفهان، تعمیرات لباسشویی بلومبرگ اصفهان  ، تعمیر ماشین لباسشویی دو قلو پاکشوما اصفهان .

نظرات کاربران