علت پایین آمدن دمای فریزر

علت پایین آمدن دمای فریزر
علت پایین آمدن دمای فریزر یکی از مشکلاتی است که برای هر نوع و مدلی از یخچال می تواند اتفاق افتد.کم شدن سرما علت های زیادی دارد که چرا یخچال سرد نمیکند ، یخ میزند ، برفک میزند ، صدا میدهد ، یا اینکه چرا یخچال گرم است فریز سرد و هزاران مورد دیگر که ما آنهارا به اختصار برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

علت پایین آمدن دمای فریزر :

  • یخچال و یخچال فریزر در فصلهای مختلف سال ( سرما و گرما ) حتما در دمای مشخصی کار کند تا محصولات و مواد غذایی ما را به خوبی در بهترین شرایط  نگهداری کند .
  • سرد شدن بیش از اندازه یخچال باعث بالاررفتن دمای داخلی و یخ زدن و سرما زدگی مواد غذایی می گردد و گرم شدن و یا خنک نکردن و بیش از حد پایین آمدن دمای یخچال و فریزر آن باعث از بین رفتن آنها نیز  می گردد.
  • کمتر اتفاق میافتد که  کسی از زیاد بودن سرمای یخچال خود ناراضی باشد و ابراز نماید که چرا یخچال فریزر زیادی خنک میکند؟ عمدتا اگر هم این مسئله دیده شود به دلیل عدم تنظیم درست دمای یخچال در فواصل مختلف سال  می باشد . هر چند عوامل فنی هم در این اتفاقات برای  یخچال و فریزر دخیل هستند.
  • اما یکی از مشکلات رایج این است که چرا یخچال فریزر شما خنک نمیکند.این مشکل هم می تواند به دلایل فنی دستگاه شما باشد و هم اینکه برخی از موارد اصولی استفاده در مورد هر نوع از  یخچال یا فریزر ، مد نظر قرار نگرفته باشد. جهت تعمیر یخچال در اصفهان با مرکز بهین سرویس به شماره 09130332578 تماس بگیرید.

در این مطلب گروه پارس سرویس به دلایل فنی و تخصصی و غیر فنی که چرا یخچال فریزر شما خنک نمیکند ، می پردازیم و امیدواریم شما هم اگر با این مشکل روبرو میشویدبا مطالعه این مقاله  به عیب یابی یخچال خود واقف شوید.

بیشتر بخوانید : تعمیر یخچال در اصفهان  

علت کم شدن سرمای یخچال فریزر

این مشکل یکی از رایج ترین و متداول ترین مشکلات در یخجال فریزر ها میباشد که میتواند علل مختلفی داشته باشد

ما به طور کلی در اینجا به چند مورد از مرسوم ترین دلایل کم شدن سرمای یخچال فریزر اشاره میکنیم

1 – کارنکردن کمپرسور ( موتور یخچال ) :جهت تعمیر کمپرسور یخچال فریزر با کارشناسان ما با شماره 09130332578  مرکز پشتیبانی بهین سرویس تماس حاصل نمایید.

2 – کمبود گاز ( وجود نشتی )

3 – کار نکردن سیستم دیفراست ( یخ زدایی )

4 – کار نکردن فن ها ( فن کمپرسور ، فن اواپراتور )

5 – گرفتگی سیکل تبرید ( مسدود شدن مسیر گاز )

6 – از بین رفتن نوار درب : نوار یا لاستیک درب توسط لاینر آهنربایی به درب اصلی متصل میشود ، از بین رفت حالت آهنربایی و همچنین پارگی توسط جسم خارجی میتواند باعث این مشکل شود

7 – روشن بودن یکسره لامپ روشنایی : لامپ روشنایی در مدل های قدیمی توسط یک سوییج در بالا یا وسط درب قطع وصل میشود ، در مدل های جدید توسط یک سویچ مغناطیسی انجام میشود ، کار نکردن این کلید ها میتواند باعث روشن ماندن لامپ دستگاه شما شود

8 – خرابی برد الکترونیکی : برد الکترونیکی متشکل از قطعات حساس الکترونیکی میباشد که میتواند با یک نوسان برق به مشکل جدی روبرو شود

9 – خرابی تایمر : تایمر ها همانند ساعت های مچی از چرخ دنده های ریز تشکیل شده اند که با متصل شدن به برق یک روال معین را طی میکنند ، خرابی مگنت یا شکستگی چرخ دنده ها میتواند باعث تداخل در کار کرد آن شود

10-  کثیف بودن کندانسور یخچال :  زمانی که کندانسور یخچال کثیف باشد گاز بیش از حد داغ میشود و داخل یخچال به جای اینکه سرد شود و یخ بزند گرم می شود و باعث یکسره کار کردن موتور یخچال میگردد.

بیشتر بخوانید : تعمیر یخچال در اصفهان  

انواع خدمات و برند هایی که مشاورین تعمیرات یخچال و فریزر در اصفهان در مرکز بهین سرویس با عیب یابی یخچال و فریزر شما را  تعمیر میکنند:            

تعمیر یخچال و فریزر سامسونگ ، تعمیر یخچال و فریزر در اصفهان ، تعمیر یخچال و فریزر هیمالیا ، تعمیر یخچال و فریزر فیلور ، تعمیر یخچال و فریزر اسنوا ، تعمیر یخچال فریزر امرسان ،تعمیر یخچال و فریزر بکو ، تعمیر یخچال فریزر بدون برفک ، تعمیر یخچال فریزر بکو ، تعمیرات یخچال فریزر بوش ،  تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک ، تعمیر یخچال فریزر دوو  ،تعمیر یخچال در اصفهان ، تعمیرات سامسونگ اصفهان ، تعمیرات یخچال در اصفهان ، تعمیر یخچال در محل اصفهان  ، تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان  ، تعمیر یخچال فریزر در اصفهان .

 

 

نظرات کاربران