تعمیر کمپرسور یخچال فریزر

تعمیر کمپرسور یخچال فریزر

تعمیر کمپرسور یخچال فریزر همراه با مشکلاتی است. زمانی که موتور یا کمپرسور یخچال تعمیر شود هیچ گونه ضمانتی بابت کارایی موتور وجود ندارد. همچنین ممکن است موتور تا ۱۰ سال دیگر کار کند یا حتی تا ۲۴ ساعت دیگر کار کند. زیرا موتور قطعه ای مکانیکی می باشد که خود دارای ۵۰ قطعه خاص است و قیمت کمپرسور یخچال فریزر بالاست.بنابراین تعمیر کمپرسور یخچال فریزر را به بهترین تعمیرگاه لوازم خانگی در اصفهان بسپارید.

یکی از مهم‌ ترین قطعات یخچال فریزر است که عموماً آن را با نام موتور یخچال می‌شناسیم. به لحاظ ظاهری کمپرسور قطعه ‌ای مشکی رنگی است که معمولاً در قسمت پشتی و پایین یخچال قرار می‌گیرد. کمپرسور وظیفه فشرده‌سازی گاز مبرد یخچال (که در یخچال‌های قدیمی از نوع فریون و در مدل‌های جدید ایزوبوتان است) را بر عهده دارد. طی این فرآیند گاز مبرد پس از فشرده‌ سازی درون لوله‌های کندانسور و اواپوراتور به جریان در می‌آید تا پروسه سرما سازی صورت گیرد.

نکته‌ی مهم: در ارتباط با کمپرسور این است که برای شارژ گاز یخچال باید حتماً به گازی که برای کمپرسور استفاده‌شده دقت کنید و گاز مطابق با آن را برای یخچال خود در نظر بگیرید.
در ارتباط با عیب ‌یابی کمپرسور یخچال فریزر این قطعه باید گفت متأسفانه به طور معمول کمپرسورها قابل تعمیر نیستند و معمولاً باید بعد از خرابی تعویض شوند.

راه‌های تشخیص سوختن کمپرسور یخچال فریزر :

به طور معمول وقتی یخچال به درستی کار نمیکند این نگرانی برای مصرف کننده پیش می‌آید که موتور یخچال سوخته است یا اینکه دچار اشکالات اساسی شده اما واقعیت این است که درست کار نکردن یخچال می‌تواند دلایل دیگری هم داشته باشد و همیشه نیازی به تعمیر موتور یخچال و یا تعویض آن نیست.

 راهکار تشخیص سوختن کمپرسور یخچال :

 1. اگر موتور یخچال فریزر استارت میزند ولی سریعا قطع میکند یعنی موتور یخچال سوخته است.
 2. اگر موتور یخچال فریزر شما استارت میزند ولی فیوز محل شما میپرد بدانید که کمپرسور سوخته است.
 3. اگر کمپرسور یخچال روشن است ولی وقتیکه به موتور یخچال دست میزنید بسیار داغ است ، به منزله سوختن کمپرسور یخچال میباشد.

تعویض موتور یخچال بهترین و دقیق ترین راه برطرف کردن مشکل موتور یا کمپرسور یخچال می باشد.

زمانی که موتور یخچال تعویض می شود دیگر خیال تکنیسین و مشتری بابت موتور راحت می شود و نگرانی از این بابت متوجه مشتری نمی گردد.

انواع موتور های یخچال :

۱- موتور دانفوس یا سکاپ کنونی

۲- موتور سامسونگ

۳- موتور ال جی

۴- موتور هایتک

۵- موتور پاناسونیک

۶- موتور هیتاچی

دلایل خرابی موتور یخچال و نیاز به تعمیر کمپرسور یخچال فریزر :

 1. سر و صدای زیاد و غیر عادی
 2. روشن نشدن یخچال
 3. شروع به کار یخچال با صدای خاص
 4. کار نکردن موتور و شنیدن صدای تیک تیک
 5. مشکل گرم بودن یخچال

کدام برند ها برای تعویض کمپرسور یخچال فریزر بهترین کارایی را دارد؟

از میان برندهای کمپرسور یخچال فریزرمی توان سکاپ یا همان دانفوس قدیم را بهترین کمپرسور یخچال نام برد. اما کمپرسورهای ال جی و سامسونگ و همچنین هیتاچی نیز عالی هستند.

اطمینان از سوختن کمپرسور یخچال فریزر :

اگر میخواهید متوجه شوید که کمپرسور یخچال فریزر شما سوخته است یا نه به موارد زیر دقت نمایید:

 • اگر موتور یخچال فریزر شما استارت بزند و قطع کند موتور سوخته است ، همچنین در این حالت رله های کمپرسور هم چک شود.
 • اگر موتور یخچال شما بخواهد استارت بزند و فیوز بپرد ؛ کمپرسور سوخته است.
 • اگر کمپرسور یخچال فریزر شما بیش از حد تولید صدا کند به عبارتی شاتون زده است و در حال سوختن میباشد.
 • اگر موتور یخچال فریزر بیش از حد داغ کند ، کمپرسور در حال سوختن است.

 

انواع خدمات و برند هایی که مشاورین تعمیرات یخچال و فریزر در اصفهان در مرکز بهین سرویس با عیب یابی یخچال و فریزر شما را  تعمیر میکنند:            

تعمیر یخچال و فریزر سامسونگ ، تعمیر یخچال و فریزر در اصفهان ، تعمیر یخچال و فریزر هیمالیا ، تعمیر یخچال و فریزر فیلور ، تعمیر یخچال و فریزر اسنوا ، تعمیر یخچال فریزر امرسان ،تعمیر یخچال و فریزر بکو ، تعمیر یخچال فریزر بدون برفک ، تعمیر یخچال فریزر بکو ، تعمیرات یخچال فریزر بوش ،  تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک ، تعمیر یخچال فریزر دوو  ،تعمیر یخچال در اصفهان ، تعمیرات سامسونگ اصفهان ، تعمیرات یخچال در اصفهان ، تعمیر یخچال در محل اصفهان  ، تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان  ، تعمیر یخچال فریزر در اصفهان .

 

 

 

نظرات کاربران