علت کار نکردن یخساز یخچال

علت کار نکردن یخساز یخچال

علت کار نکردن یخساز یخچال  در این مقاله به طور کامل شرح داده شده است.عیب یابی یخچالی که یخساز آن از کار افتاده است، می تواند به دو حالت تقسیم شود. ممکن است یخساز به طور کلی از کار افتاده باشد و یخی ساخته نشود که در این صورت باید به دنبال علت کار نکردن یخساز یخچال ساید باشیم. حالت دوم نیز این است که بنابه هر علت خارج نشدن یخ از یخساز مشکلیست که با آن روبه رو می شویم.در مرکز بهین سرویس تماس با شماره 09130332578 .

در حالت اول خرابی یخساز، اگر یخ ساز یخ نمی سازد، اولین کار بررسی روشن و خاموش بودن دستگاه است. در بسیاری از مدل ها کلید پاور یا بر روی خود یخ ساز تعبیه شده و یا بر روی بدنه فریزر قرار گرفته است. بعضی مدلها نیز به جای کلید، اهرم یخساز دارند که در این صورت اگر اهرم یخساز در موقعیت پایین، قرار داشته باشد، دستگاه روشن خواهد بود. پس از اینکه مطمئن شدید یخساز روشن است، موارد زیر را جهت علت کار نکردن یخساز ساید ال جی، سامسونگ و… بررسی نمایید:

  1. مطمئن شوید که آب به داخل یخ ساز یخچال منتقل شده و هیچ مانعی برای انتقال آب وجود ندارد.
  2. بررسی کنید که لوله انتقال آب به یخساز، یخ نزده باشد.
  3. اگر فقط یک فیلتر آب دارید و مسدود شده و یا از تعویض آن زمان زیادی گذشته است، آن را تعویض کنید.
  4. چک کنید که دمای فریزر چقدر است. دما باید کمتر از 12- درجه سانتیگراد باشد.

بیشتر بخوانید : تعمیر یخچال در اصفهان  

چرا در یخچال فریزر با چرخاندن دستگیره‌ یخساز، قالب‌های یخ خالی نمی‌شود؟

گاهی اوقات امکان دارد هرچقدر برای خارج شدن قالب‌های یخ از یخچال فریزر تلاش کنیم و اهرم و دستگیره آن را بچرخانیم یخ‌ها خارج نشوند. پیش آمدن چنین وضیعتی جای نگرانی ندارد کافیست در ادامه برای حل این موضوع ما را دنبال کنید.
  • اگر قالب‌های یخ یخچال را بیش از ظرفیت آن پر از آب کنید، امکان دارد زمانی که یخ می‌بندند یخ‌ها به هم بچسبند و چون یک دست قالب‌های یخ، یخ بسته‌اند در صورت چرخش اهرم و دستگیره آن، خارج نشوند.
  • برای به وجود نیامدن این موضوع، قالب‌های یخ را به شکلی از آب پر کنید که قسمت بالای قالب شما لبریز و پر از آب نباشد.
  • برای پر کردن قالب‌ها از آب، حتما قالب یخ را از جای آن بیرون آورید، از آب پر کنید و در محل خودش قرار دهید.

خرابی مدول یخساز علت کار نکردن یخساز و خارج نشدن یخ

ایراد موتور یا بازوهای محرک: همانطور که پیشتر اشاره شد، مدول یخچال دارای موتوری است که بازوها یا تیغه هایی را به حرکت درآورده و قطعات تولید شده یخ را به داخل سطل می ریزند. بنابراین در صورت وجود هر ایرادی در مدول یخساز، موتور مدول و یا بازوهای انتقال دهنده، جا به جایی قطعات یخ با مشکل مواجه می شود.

بیشتر بخوانید : تعمیر یخچال در اصفهان  

ایراد قفل درب علت خراب شدن یخساز یخچال :

خرابی قفل درب: سوئیچ یا قفل درب، در هنگامی که درب یخچال باز است، آبسردکن و یخساز را از کار می اندازد. در صورتی که ایرادی در این سوئیچ وجود داشته باشد، ممکن است در حالت بسته بودن درب نیز، یخساز را از کار بیاندازد. در این هنگام، سوئیچ درب را به وسیله یک مولتی متر یا ولت متر برای وجود جریان آزمایش کنید.

ایراد سیستم دیسپنسر یا یخساز علت از کار افتادن یخساز یخچال :

  • خرابی برد کنترلی دیسپنسر:

اگر یخساز ساید ال جی کار نمی کند می تواند به خاطر خرابی برد دیسپنسر باشد. درواقع برد کنترلی دیسپنسر یا همان یخساز، در پشت صفحه نمایشگر یخساز و دکمه های عملکردی آن قرار دارد. این برد کنترلی وظیفه کنترل تمامی دکمه ها و عملیات های یخساز را به عهده دارد. معمولا در صورت خراب بودن برد کنترلی یخساز، کل سیستم یخساز از کار می افتد.

  • خرابی سلنوید دیسپنسر:

سلنوید دیسپنسر، وظیفه باز و بسته کردن دربی را به عهده دارد که یخ از آن خارج می شود. لذا در صورت خرابی سلنویدهای دیسپنسر، درب قادر به باز شدن نخواهد بود و یخ از یخساز خارج نمی شود. برای تست سالم بودن سلنویدها، از یک مولتی متر استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : تعمیر یخچال در اصفهان  

انواع خدمات و برند هایی که مشاورین تعمیرات یخچال و فریزر در اصفهان در مرکز بهین سرویس با عیب یابی یخچال و فریزر شما را  تعمیر میکنند:            

تعمیر یخچال و فریزر سامسونگ ، تعمیر یخچال و فریزر در اصفهان ، تعمیر یخچال و فریزر هیمالیا ، تعمیر یخچال و فریزر فیلور ، تعمیر یخچال و فریزر اسنوا ، تعمیر یخچال فریزر امرسان ،تعمیر یخچال و فریزر بکو ، تعمیر یخچال فریزر بدون برفک ، تعمیر یخچال فریزر بکو ، تعمیرات یخچال فریزر بوش ،  تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک ، تعمیر یخچال فریزر دوو  ،تعمیر یخچال در اصفهان ، تعمیرات سامسونگ اصفهان ، تعمیرات یخچال در اصفهان ، تعمیر یخچال در محل اصفهان  ، تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان  ، تعمیر یخچال فریزر در اصفهان .

 

نظرات کاربران