علت برق داشتن بدنه یخچال

علت برق داشتن بدنه یخچال

علت برق داشتن بدنه یخچال چه می تواند باشد. حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده که به بدنه یخچال خود دست بزنید و متوجه شوید که بدنه یخچال شما برق دارد، اما آیا می‌دانید دلایل بروز آن چیست؟ در واقع چرا بدنه یخچال برق دارد؟ عوارض و مشکلات وجود برق در بدنه یخچال چیست؟ چطور باید این مشکل را برطرف کنیم؟ آیا نیاز به تعمیر یخچال داریم؟ و یا اینکه خودمان می‌توانیم این مشکل را برطرف کنیم؟ با ما همراه باشید تا به پاسخ این سوال‌ها برسید.جهت تعمیر یخچال در اصفهان درمرکز بهین سرویس با شماره 09130332578 تماس حاصل فرمایید.

علت برق داشتن بدنه یخچال چیست ؟

زمانی که می خواهیم مشکل وجود برق در بدنه یخچال را برطرف کنیم در ابتدا باید یخچال را از برق بکشیم سپس رله استارت و اوورلود را از موتور جدا می کنیم و در نهایت یخچال را مجددا به برق متصل کنید پس از این مرحله با ولت متر و یا فاز متر وجود برق در بدنه یخچال را تست کنید در صورتی که بدنه یخچال شما همچنان برق داشت مشکل یخچال شما از موتور یخچال می باشد و حتما باید از یک تعمیر کار مجرب و حرفه ای یخچال کمک بگیرید.

در بیشتر موارد برق داشتن بدنه یخچال نشات گرفته از اتصال بدنه موتور می باشد که این مشکل را می توانیم از طریق ارت نمودن یخچال از بین ببریم. گاهی اوقات در صورت بستن ارت زمانی که پریز یخچال را مجددا به برق متصل می کنیم احتمال قطع شدن فیوز وجود دارد. در صورتی که فیوز برق قطع شد یا باید سیم پیچی موتور تجدید شود و یا اینکه باید کل موتور را تعویض کنیم. در واقع در صورت بروز مشکل دوم حتما باید با یک تعمیر کار حرفه ای یخچال مشورت کنید.

در صورتیکه به این مشکل رسیدگی نکنید احتمال اینکه موتور یخچال شما با خرابی و یا سوختن مواجه شود وجود دارد.  مقاله علل سوختن موتور را مشاهده فرمایید.

رایج‌ترین دلایل اصلی وجود برق در بدنه یخچال :

۱ . عدم استفاده از دوشاخه برای یخچال و فریزر

اولین قدم برای حل مشکل برق داشتن بدنه یخچال ، بررسی سیم برق و پریز مورد استفاده است. اگر سیم برق یخچال دچار پوسیدگی یا پریز برق دچار نوسان جریان است، حتما باید از نیروهای متخصص این حوزه ها برای رفع مشکل کمک بگیرید.

۲ . عایق فرسوده سیم‌کشی داخلی

یکی دیگر از دلایل برق در بدنه یخچال به خاطر فرسوده بودن عایق سیم‌های یخچال است که این مسئله می‌تواند نگران‌کننده باشد، خصوصاً اگر یخچال شما مدار یخ‌زدایی داشته باشد

این مشکل جز آن دسته از مشکلاتی رایجی است که نادیده گرفتن آن باعث بروز خطرات جانی نیز شود. زمانی که یخچال و فریزر روی کف بتونی رسانای الکتریکی قرار می‌گیرد، به‌خصوص در طبقه‌ای که دارای رطوبت است، ممکن است باعث اختلال در سیستم برق رسانی شود.

بیشتر بخوانید : تعمیر یخچال در اصفهان  

۳ . برگشت از اتصالات زنده و خنثی با کلیدها

سیم‌های عبور کرده، انرژی را به‌اشتباه هدایت می‌کنند، و این باعث وجود برق در بدنه یخچال می‌شود. این موضوع، شاید در درازمدت موجب مشکل شود زیرا باعث می‌شود افراد در معرض خطر جرقه و آتش‌سوزی قرار بگیرند. احتمالاً دلیل وجود برق در بدنه یخچال شما، یک مشکل سیم‌کشی است، که تشخیص و ترمیم آن در وسایل قدیمی بسیار دشوار است. ما توصیه می‌کنیم که به ‌طور موقت از دستگاه خود استفاده نکنید تا زمانی که یک تکنسین آموزش ‌دیده یخچال شمارا بررسی و عیب‌یابی کند.

بهتر است که به ‌تنهایی برق یخچال را موردبررسی قرار ندهید. این کار مستلزم کار جدی و توجه به سیگنال‌هایی است که پس از نصب مشاهده می می‌شود. اگر این اتصال کوتاه باشد، ضربه‌ای که ناگهانی از سمت یخچال به شما وارد می‌شود. برای رفع مشکل یخچال خود با یک متخصص تماس بگیرید.

۴ . تأسیسات برقی خانه شما حداقل در قسمتی از سیم‌کشی که به یخچال می‌رسد سیم زمینی ندارد:

یخچال و فریزر مانند سایر وسایل برقی می‌تواند الکتریسیته ساکن را در سطح خود جمع کند و در صورت لمس کسی به قسمت فلزی آن می‌تواند شوک ایجاد کند. اگر سیم زمینی وجود داشت، این برق ساکن با این اتصال زمین از بین می‌رفت. این قانون برای یخچال و هر وسیله دیگری حیاتی است.

بیشتر بخوانید : تعمیر یخچال در اصفهان  

۵ . کابلی که یخچال را به پریز متصل می‌کند، ممکن است شکسته یا لخت باشد:

کابلی که یخچال را به پریز متصل می‌کند، ممکن است شکسته یا لخت باشد. سپس سیم با یک قسمت فلزی از یخچال تماس پیدا می‌کند و به شخصی که این سطح را لمس می‌کند شوک وارد می‌کند. از این بدتر، اگر سیم‌های دیگری در همان سوکت وجود داشته باشد که توسط تقسیم‌ کننده یا سیم برق متصل شده‌اند.

اگر سیم‌های یخچال شما معیوب شده باشد و برق در بدنه یخچال وجود دارد برای عیب‌یابی و رفع مشکل حتماً باید از تعمیرکار معتبر یخچال کمک بگیرید، برای همین منظور می‌توانید از تعمیرکاران بهین سرویس کمک بگیرید. برای دریافت خدمات جهت تعمیر یخچال در اصفهان درمرکز بهین سرویس با شماره 09130332578 تماس حاصل فرمایید.

انواع خدمات و برند هایی که مشاورین تعمیرات یخچال و فریزر در اصفهان در مرکز بهین سرویس با عیب یابی یخچال و فریزر شما را  تعمیر میکنند:            

تعمیر یخچال و فریزر سامسونگ ، تعمیر یخچال و فریزر در اصفهان ، تعمیر یخچال و فریزر هیمالیا ، تعمیر یخچال و فریزر فیلور ، تعمیر یخچال و فریزر اسنوا ، تعمیر یخچال فریزر امرسان ، تعمیر یخچال و فریزر بکو ، تعمیر یخچال فریزر بدون برفک ، تعمیر یخچال فریزر بکو ، تعمیرات یخچال فریزر بوش ،  تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک ، تعمیر یخچال فریزر دوو  ،تعمیر یخچال در اصفهان ، تعمیرات سامسونگ اصفهان ، تعمیرات یخچال در اصفهان ، تعمیر یخچال در محل اصفهان  ، تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان  ، تعمیر یخچال فریزر در اصفهان .

 

نظرات کاربران