بهین سرویس

بلاگـ

علت برفک زدن یخچال فریزر

علت برفک زدن یخچال فریزر

علت برفک زدن یخچال فریزر را شرح داده ایم تا چنانچه دستگاه شما برفک زد ، به راحتی به عیب یابی و رفع عیب بپردازید.

برفک چیست و چرا تولید می شود؟

در ابتدا باید بدانیم که یخچال ها به خودی خود هیچگونه آب یا رطوبتی تولید نمی‌کند. ولی چون فضای داخل کابین یخچال خیلی سرد است، وقتی در آن باز می شود، هوای گرم محیط وارد یخچال می شود. این هوا همراه با خود مقداری رطوبت دارد که وارد یخچال شده و کم کم تبدیل به برفک می شود. هر چقدر که درب یخچال های قدیمی بیشتر باز و بسته می شد، برفک آن نیز بیشتر می شد و نیاز به تمیز کردن پیدا می کرد.

همچنین مواد غذایی مثل میوه و سبزیجات که دارای آب هستند نیز وقتی داخل یخچال قرار می گرفتند، رطوبت آنها باعث ایجاد برفک در یخچال می شد.

دلایل برفک زدن یخچال و روش های رفع برفک :

1.خرابی لاستیک‌های دور درب یخچال از دلایل برفک زدن یخچال

از مهم‌ترین علت‌های دیگر که ممکن است علت برفک زدن یخچال فریزر باشد، خرابی لاستیک‌های دور درب است. همیشه متوجه لاستیک‌های دور درب یخچال خود باشید. توجه کنید که پس از گذشت مدت ‌زمان طولانی از داشتن یخچال فریزر، لاستیک‌های دور درب را به‌ دقت بررسی کنید که دچار موارد زیر نشده باشند:

  • ساییدگی
  • شل شدن
  • پارگی
  • کنده شدن

اگر با هر یک از این موارد برخورد کردید، سریعاً لاستیک دور درب را تعویض کنید؛ زیرا با وارد شدن هوا بیرون در داخل دستگاه، امکان برفک زدن و یخ زدگی یخچال فریزر بسیار زیاد است. بنابراین، همیشه به لاستیک‌های دور درب یخچال خود توجه داشته باشید.تعمیر درب یخچال در اصفهان در مرکز بهین سرویس تماس با شماره 09130332578 .

2.تنظیم دما نامناسب علت اول یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال :

تنظیم دما نامناسب علت اول یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال به شرح زیر است:

  • یکی از علت‌های یخ‌ زدگی یخچال ، دما یخچال است.
  • دما یخچال، همان‌طور که در بالا گفته شده است، از اهمیت زیادی برخوردار است.
  • چنانچه مواد داخل یخچال شما یخ بزند، امکان دارد که تنظیم و درجه دما یخچال پایین باشد.
  • هر چه دما برحسب سانتی‌گراد پایین‌تر باشد، یخچال سردتر خواهد بود و در نتیجه، مواد خوراکی نیز دچار یخ ‌زدگی خواهد شد.
  • دما 5 تا 6 درجه سانتی‌گراد، دما مناسب داخلی یخچال است و کمتر از این دما برای یخچال مناسب نیست.

بیشتر بخوانید : تعمیر یخچال در اصفهان 

3.خرابی ترموستات: اگر موارد بالا را چک کردید، شرایط نصب درست بود و لاستیک درب یخچال هم خرابی و پارگی نداشت علت برفک زیاد در کوتاه مدت می‌تواند از خرابی ترموستات یخچال باشد یعنی اگر ترموستات خراب باشد و یخچال سرمای بیشتری داشته باشد باعث جذب رطوب بیشتری می‌شود و تولید برفک می کند..تعمیر ترموستات یخچال در اصفهان  در مرکز بهین سرویس تماس با شماره 09130332578 .

علت تشکیل برفک در قسمت های مختلف یخچال یا فریزر

بسته به محلی که برفک یخچال صورت می گیرد، راه حل های مختلف ارائه می شود. برای مثال:

چنانچه برفک در اطراف درب فریزر باشد، یعنی به صورت کامل بسته نشده است یا مواد غذایی مانع از درست بسته شدن در شدند.

اگر برفک کم و در همه جای فریزر دیده شود ممکن است دمای آن بیش از حد پایین بوده باشد!

چنانچه برفک در تمام جای یخچال به چشم بخورد و سخت بوده و قابل شکستن نباشد، ممکن است در یخچال باز مانده باشد. در ابتدا یخ زدگی در اطراف در خواهد بود سپس به کل فضا کشیده می‌شود. چنانچه برفک فقط در قسمت عقب به چشم بخورد، یعنی جایی که سیم پیچ اپراتور وجود دارد، نشان دهنده مشکل اساسی در چرخه یخ زدایی است. جهت رفع کردن آن لازم است افراد فنی کار و متخصصینی که در زمینه تعمیر یخچال و برفک یخچال اطلاعات کافی دارند مراجعه کرده و از ایشان مشورت بگیرید.

بیشتر بخوانید : تعمیر یخچال در اصفهان  

انواع خدمات و برند هایی که مشاورین تعمیرات یخچال و فریزر در اصفهان در مرکز بهین سرویس با عیب یابی یخچال و فریزر شما را  تعمیر میکنند:            

تعمیر یخچال و فریزر سامسونگ ، تعمیر یخچال و فریزر در اصفهان ، تعمیر یخچال و فریزر هیمالیا ، تعمیر یخچال و فریزر فیلور ، تعمیر یخچال و فریزر اسنوا ، تعمیر یخچال فریزر امرسان ،تعمیر یخچال و فریزر بکو ، تعمیر یخچال فریزر بدون برفک ، تعمیر یخچال فریزر بکو ، تعمیرات یخچال فریزر بوش ،  تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک ، تعمیر یخچال فریزر دوو  ،تعمیر یخچال در اصفهان ، تعمیرات سامسونگ اصفهان ، تعمیرات یخچال در اصفهان ، تعمیر یخچال در محل اصفهان  ، تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان  ، تعمیر یخچال فریزر در اصفهان .