سنسور دیفراست یخچال

سنسور دیفراست یخچال

سنسور دیفراست یخچال از جمله قطعاتی بوده که آشنایی با عملکرد آن در تعمیر و عیب یابی یخچال بسیار مهم می باشد. یخچال فریزرهای امروزی با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی به قطعات و قابلیت های جدید تجهیز شده اند.از جمله ی این تجهیزات مدرن انواع سنسورها هستند که در ساختمان یخچال ها به کار می روند.شما باید ارور سنسور دیفراست یخچال را حتماً جدی بگیرید و فوراً آن را تعمیر کنید. در صورت نیاز به  تعمیر یخچال در اصفهان باید با مرکز تعمیرات بهین سرویس با شماره 09130332578 تماس بگیرید.

در یخچال فریزر های قدیمی، وجود برفک در یخچال تقریباً امری عادی بود و همه فریزر ها دچار برفک زدگی می‌شدند، اما امروزه در یخچال فریزر های جدید، نباید در فریزر برفک مشاهده شود و وجود آن نشانه ی خرابی یخچال فریزر می‌باشد. در واقع یخچال های امروزی به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که هر روز 2 بار برفک ها ذوب می‌شوند و آب حاصل از آنها برای خنک سازی موتور یخچال استفاده می‌شود. حال اگر سنسور دیفراست خراب شده باشد، وجود برفک به درستی تشخیص داده نمی‌شود و سیستم دیفراست نمی‌تواند کار خود را به درستی انجام دهد.

تست سنسور دیفراست یخچال در تعمیرگاه یخچال در اصفهان :

زمانی که سیستم دیفراست یخچال با مشکل مواجه شده و در یخچال عمل یخ زدایی انجام نمی شود باید سنسور دیفراست یخچال تست شود.
به منظور آموزش تست سنسور دیفراست در این بخش از مقاله آن را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

 1. در مرحله ی اول لازم است که سیم برق یخچال فریزر را از پریز خارج کنید.
 2. سپس با استفاده از اهم متر باید میزان مقاومت قطعه سنجیده شود.
 3. حال عدد نشان داده شده بر روی اهم متر برای تست سنسور دیفراست یخچال را کنترل کنید.
 4. اگر این عدد برابر صفر باشد، نشان دهنده ی این امر است که قطعه مقاومت ندارد و باید برای تعمیر یخچال آن را تعویض کنید.
 5. اما اگر عددی که بر روی اهم متر ثبت شده است عددی غیر از صفر باشد نشان دهنده ی سلامت سنسور دیفراست است و نیازی به تعویض قطعه وجود ندارد.

بیشتر بخوانید : تعمیر یخچال در اصفهان  

معرفی انواع سنسور یخچال فریزر :

یخچال های مختلف مخصوصاً انواع جدید ساید بای ساید و یخچال فریزرها سنسورهای زیادی دارند با این ‌حال در اغلب برندها نوع سنسورها مشابه است.

 • سنسور دما یخچال: سنسوری است که دمای بخش داخلی یخچال را اندازه‌گیری می‌کند و در صورتی که در رنج تعیین شده برای یخچال نباشد دستور کارکرد بیشتر کمپرسور یخچال را به آن صادر می‌کند.
 • سنسور دمای فریزر: مشابه سنسور یخچال است که با حساسیت بیشتر به دماهای پایین جهت اندازه‌گیری دمای بخش فریزر دستگاه استفاده می‌شود
 • سنسور دمای محیط: این سنسور وظیفه تشخیص دمای محیط و ارسال آن به برد الکتریکی دستگاه جهت تنظیم میزان ولتاژ ورودی به کمپرسور را دارد.
 • سنسور دیفراست: معمولاً به ازای ده ساعت فعالیت کمپرسور یخچال یک‌بار عمل دیفراست یا یخ زدایی صورت می‌گیرد. سنسور دیفراست هنگامی دمای قطعه گرمادهنده جهت یخ زدایی (هیتر دیفراست) به مقدار لازم برسد آن را خاموش می‌کند تا به اواپوراتور آسیب نرسد.
 • سنسور درب یخچال: عملکرد سنسور درب یخچال معمولاً با روشن شدن چراغ یا صدای بیپ مانند یخچال یا فریزر در صورت باز ماندن درب آن‌ها همراه است.
 • سنسور دیسپنسر یا آبریز یخچال: سنسور دیسپنسر زمانی فعال می‌شود که لیوان در قسمت دیسپنسر قرار بگیرد و با اتصال به وجود آمده یخ یا آب خارج شود. در مدل‌های جدید سنسور دیسپنسر با شناسایی محل، شکل و ارتفاع ظرفی که در قسمت آبریز قرار می‌گیرد اجازه خروج آب یا یخ را صادر می‌کند.
 • سنسور دمای کمپرسور یخچال: که وظیفه خاموش کردن کمپرسور در صورت گرم شدن بیش‌ازحد آن را دارد.

چگونه می توان سنسور یخچال را تعویض کرد؟

اگر می حواهید خودتان دست به کار شوید و سنسور مورد نظرتان را تعویض کنید ابتدا باید یخچال را از برق بکشید. پس از آن یخچال را بررسی کنید تا محل دقیق سنسور مورد نظر خود را بیابید. برای یافتن محل سنسور می توانید از دفترچه راهنمای یخچال هم کمک بگیرید.

روی سنسور یک پوشش پلاستیکی وجود دارد که باید آن را بردارید. اکنون می توانید ببینید که سنسور با یک سوکت به یخچال متصل شده است. سوکت را از سنسور جدا کنید و سنسور جدیدی که تهیه کرده اید را به همان صورت به یخچال وصل کنید.

دقت کنید که نوع و مدل سنسور دقیقاً مشابه سنسور معیوب باشد. در انتها پوشش سنسور را روی آن قرار دهید و دوباره یخچال را به برق متصل کنید.در صورت نیاز به  تعمیر یخچال در اصفهان باید با مرکز تعمیرات بهین سرویس با شماره 09130332578 تماس بگیرید.

انواع خدمات و برند هایی که مشاورین تعمیرات یخچال و فریزر در اصفهان در مرکز بهین سرویس با عیب یابی یخچال و فریزر شما را  تعمیر میکنند:            

تعمیر یخچال و فریزر سامسونگ ، تعمیر یخچال و فریزر در اصفهان ، تعمیر یخچال و فریزر هیمالیا ، تعمیر یخچال و فریزر فیلور ، تعمیر یخچال و فریزر اسنوا ، تعمیر یخچال فریزر امرسان ، تعمیر یخچال و فریزر بکو ، تعمیر یخچال فریزر بدون برفک ، تعمیر یخچال فریزر بکو ، تعمیرات یخچال فریزر بوش ،  تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک ، تعمیر یخچال فریزر دوو  ،تعمیر یخچال در اصفهان ، تعمیرات سامسونگ اصفهان ، تعمیرات یخچال در اصفهان ، تعمیر یخچال در محل اصفهان  ، تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان  ، تعمیر یخچال فریزر در اصفهان .

نظرات کاربران