تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر

تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر

تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر در اصفهان توسط  بهترین تعمیرکار یخپال در اصفهان صورت می گیرد. ما یخچال شما را عیب یابی و برای رفع عیب از قطعات اصلی استفاده می کنیم تا مشکل برای همیشه و به صورت کامل برطرف گردد. اگر یخچال شما خراب شده در هر نقطه از اصفهان که هستید جهت تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر در اصفهان در محل با بهین سرویس مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان و مرکز تعمیر یخچال دراصفهان تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان تعمیرکار به محل اعزام کنیم. برای ارتباط مستقیم جهت  تعمیر یخچال دراصفهان با شماره  09130332578 تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار یخچال در اصفهان به  تعمیر یخچال در اصفهان در محل بپردازند.

تعویض و تعمیر لاستیک دور درب یخچال فریزر: 

لاستیک دور درب یخچال، نقش بسیار مهمی در خنک نگه داشتن یخچال دارد. در صورتی که این لاستیک به هر دلیلی فرسوده شده و یا آسیب ببیند، موجب افزایش کارکرد یخچال می‌شود. در صورت خراب شدن این لاستیک، درب یخچال به درستی بسته نمی‌شود. در نتیجه موجب خروج هوای سرد و ورود هوای گرم و همچنین تخلیه گاز یخچال می‌شود. از این رو مصرف انرژی یخچال چند برابر خواهد شد. در مقاله آموزش تعویض لاستیک دور درب یخچال، قدم به قدم تعویض لاستیک را شرح می‌دهیم.برای ارتباط مستقیم جهت  تعمیر یخچال دراصفهان با شماره  09130332578 تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار یخچال در اصفهان به  تعمیر یخچال در اصفهان در محل بپردازند.

برای تست سلامت لاستیک درب یخچال می توانید از 3 روش زیر بهره ببرید:

 • اسکناسی را بین لاستیک و بدنه قرار دهید، در صورتیکه اسکناس براحتی و بدون پارگی از بین لاستیک و بدنه بیرون کشیده شود احتمالا نوار درب شما نیاز به تعویض دارد.
 • زمانیکه لاستیک دور درب نتواند بدرستی به عنوان عایق گرما به وظیفه خود عمل کند موتور یخچال مجبور می‌شود تا بیشتر از قبل کار کند تا دمای داخل کابین را پایین نگه دارد. در صورتیکه موتور یخچال شما بیشتر از قبل اتومات می‌کنید احتمال خرابی در لاستیک وجود دارد. (مقاله تعمیرالمنت یخچال می‌تواند برای شما مفید واقع شود)
 • لاستیک یخچال بنابر وظیفه ای که در این دستگاه دارد نسبت به دمای محیط گرم تر است. در صورتیکه نوار لاستیکی هم دما یا خنک تر از محیط بیرونی باشد احتمال خرابی وجود دارد.

خرید لاستیک جدید جهت تعویض

 • برای خرید لاستیک، ابتدا باید مدل یخچالتان را به صورت دقیق بدانید.
 • پس از تهیه لاستیک مورد نظر یخچالتان، یخچال را برای تعویض از برق خارج کنید.
 • برای تعویض به ابزار زیادی نیاز ندارید. تنها کافیست یک پیچ گوشتی شش گوش داشته باشید.

از آهنربای درب یخچال چه میدانید؟

آهنربای درب یخچال همان لاستیک درب است که با نام‌های نوار دور درب یخچال یا واشر دور درب نیز شناخته می‌شود. در ادامه به بررسی این آهنربا می پردازیم:

 • این وسیله به دلیل وجود یک آهنربا زیر پوشش پلاستیکی آن، دارای خاصیت آهنربایی است.
 • این امر سبب می‌شود لاستیک درب بتواند از نفوذ هوای مجاور یخچال به داخل آن جلوگیری ‌کند.
 • همانطورکه می‌دانید وقتی لاستیک درب یخچال خراب باشد، هوای محیط بیرون از یخچال به داخل آن نفوذ خواهد کرد.
 • این امر سبب بهم ریختن تعادل دمایی محیط داخل یخچال شده؛ درنتیجه موتور یخچال باید برای ایجاد سرمای لازم بیشتر کار کند.
 • از همین رو انرژی بیشتری مصرف خواهد شد. علاوه‌بر مصرف انرژی، موادغذایی موجود در یخچال نیز فاسد شده و برفک و یخ در سطح داخلی دستگاه ایجاد خواهد شد.برای ارتباط مستقیم جهت  تعمیر یخچال دراصفهان با شماره  09130332578 تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار یخچال در اصفهان به  تعمیر یخچال در اصفهان در محل بپردازند.

نحوه تمیز کردن لاستیک درب یخچال به شرح زیر است :

 1. بهتر است برای انجام این کار یخچال را از برق بکشید.
 2. سپس 3 ساعت به آن استراحت دهید تا برودت در یخچال متوقف شود.
 3. پس از انجام این کار اندکی سرکه را با آب رقیق نمایید و آن را به سطح لاستیک اسپری کنید.
 4. سپس محلول سرکه را با استفاده از یک پارچه تمیز، پاک کنید.
 5.  به یاد داشته باشید که هرگز از مواد شوینده‌ای همچون مایع ظرفشویی برای این کار استفاده نکنید. زیرا علاوه‌بر ایجاد حالت چسبندگی سبب ایجاد بوی بد نیز خواهد شد.
 6. می‌توانید به جای محلول سرکه رقیق شده از محلول جوش شیرین رقیق شده نیز استفاده کنید.
 7. برای پاک کردن لایه‌های لاستیک درب، می‌توانید از یک مسواک کهنه کمک بگیرید.
 8. پس از تمیزکاری درب یخچال را باز بگذارید تا لاستیک کاملاً خشک شود.
 9. اکنون می‌توانید دستگاه خود را به برق وصل کنید و از آن استفاده نمایید.برای ارتباط مستقیم جهت  تعمیر یخچال دراصفهان با شماره  09130332578 تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار یخچال در اصفهان به  تعمیر یخچال در اصفهان در محل بپردازند.

چگونگی تعویض و تعمیر نوار دور درب

 • باز کردن پیچ های درب
 • در گام اول باید پیچ ها را باز کنید. آنها زیر نوار دور درب قرار گرفته اند پس برای دسترسی به آنها لاستیک را به سمت بالا بکشید. با استفاده از پیچ گوشتی چهارسو، پیچ ها را تا حدی شل کنید که کامل بیرون نیایند. پیشنهاد می دهیم بعد از اتمام این مرحله و برای انجام مراحل بعدی دستگاه را از برق بیرون بکشید تا در مصرف برق صرفه جویی شود و دچار برق گرفتگی نشوید.

  پس از اتمام گام اول قادر هستید که نوار را بکنید، لازم است بدانید برای انجام این کار نیازی به فشار یا زور زیاد نیست. در بعضی مواقع شاید دقت کافی نداشته اید و یک مایع چسبنده مانند شربت را بر روی نوار ریخته اید. اگر این مایع به پشت لاستیک نفوذ کند قطعا هنگام انجام این مرحله، قسمت هایی از آن به درب می چسبد. در صورتی که از مواد شوینده و آب ولرم استفاده نمایید چسبندگی به آسانی از بین خواهد رفت. به کار بردن فشار یا زور سبب پاره شدن لاستیک خواهد شد، بنابراین با دقت کامل آن را باز کنید.

  • شست و شوی لاستیک درب یخچال

  پس از باز کردن نوار آن را با دقت بررسی کنید، اگر دچار مشکل خاصی نشده بود، نیازی به تعویض نیست و باید آن را بشویید. از آب ولرم و صابون استفاده نمایید تا تمام چربی ها و کثیفی ها از بین بروند. برای خشک کردن نوار هم تنها یک حوله کافی است. اگر این قطعه خراب شده بود نیازی به شست و شو نیست و باید اقدام به تعویض آن کنید.

 • کندن لاستیک یا نوار دور درب
  • به کار بردن گریس و وازلین و نصب نوار
 • پس از شست و شو، به طرفی که نوار به درب نصب می شود کمی وازلین یا گریس بزنید تا از ترک خوردن آن جلوگیری کند. در آخر لاستیک را به آرامی سر جای خود قرار داده و پیچ ها را ببندید. زیاد پیچ ها را سفت نکنید زیرا به نوار آسیب وارد می کند.برای ارتباط مستقیم جهت  تعمیر یخچال دراصفهان با شماره  09130332578 تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار یخچال در اصفهان به  تعمیر یخچال در اصفهان در محل بپردازند.

انواع خدمات و برند هایی که مشاورین تعمیرات یخچال و فریزر در اصفهان در مرکز بهین سرویس با عیب یابی یخچال و فریزر شما را  تعمیر میکنند:            

تعمیر یخچال و فریزر سامسونگ ، تعمیر یخچال و فریزر در اصفهان ، تعمیر یخچال و فریزر هیمالیا ، تعمیر یخچال و فریزر فیلور ، تعمیر یخچال و فریزر اسنوا ، تعمیر یخچال فریزر امرسان ،تعمیر یخچال و فریزر بکو ، تعمیر یخچال فریزر بدون برفک ، تعمیر یخچال فریزر بکو ، تعمیرات یخچال فریزر بوش ،  تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک ، تعمیر یخچال فریزر دوو  ،تعمیر یخچال در اصفهان ، تعمیرات سامسونگ اصفهان ، تعمیرات یخچال در اصفهان ، تعمیر یخچال در محل اصفهان  ، تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان  ، تعمیر یخچال فریزر در اصفهان .

نظرات کاربران