تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان

تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان

تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان در محل توسط بهترین تعمیرکار ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان صورت می گیرد. ما ظرفشویی BEKO شما را عیب یابی و برای رفع عیب از قطعات اصلی استفاده می کنیم تا مشکل برای همیشه و به صورت کامل برطرف گردد. اگر ماشین ظرفشویی شما خراب شده در هر نقطه از اصفهان که هستید با بهترین تعمیرگاه ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان تعمیر تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان تعمیرکار به محل اعزام کنیم.

درباره برند بکو :

بکو (انگلیسیBeko‎) شرکت تولیدکنندهٔ لوازم خانگی ترکیه‌ای و یکی از برندهای آرچلیک است و توسط کوچ هولدینگ مدیریت می‌شود. این شرکت در سال ۱۹۶۷ در استانبول توسط وهبی کوچ بنیانگذار کوچ هولدینگ تأسیس شد.

بکو در سال ۲۰۰۴ شرکت آلمانی گروندیگ را خریداری کرد و در ژانویه ۲۰۰۵ بکو و رقیب اصلی آن یعنی شرکت وستل بیش از نیمی از تلویزیون اروپا را تولید کردند. در ژوئن ۲۰۰۹ تصمیم گرفته شد که بکو با شرکت آرچلیک ادغام شود. هم‌اکنون تعدادی از محصولات آرچلیک مانند یخچال، تلویزیون، ماشین لباس شویی، ماشین ظرف شویی با برند بکو ارائه می‌شود.

بکو نشان خود را در سال ۲۰۱۱ تغییر داد.

مشکلات رایج در تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان :

⦁ تعمیر ماشین ظرفشویی بکو که نشتی آب دارد

ابتدا درب ماشین ظرفشویی بکو را باز کنید و لاستیک دور درب جلوی آن را چک کنید که فرسوده یا پاره نشده باشد. اگر لاستیک درب دستگاه ایرادی دارد، از آنجایی که نشتی آب ماشین ظرفشویی به دلیل این لاستیک معیوب می باشد، باید آن را در بیاورید و تعویض کنید.اگر نشتی آب ظرفشویی بکو از زیر دستگاه می باشد، معمول ترین قطعاتی که نشتی آب دارند، پمپ آب و شیر ورودی آب است که در تعمیر ماشین ظرفشویی بکو تعویض می شود.

یک پمپ آب در ظرفشویی بکو شما وجود دارد و ممکن است درز های این پمپ کهنه و فرسوده باشند. این درز از جنس پلاستیک است و در طول زمان نشتی پیدا خواهد کرد. نشتی درز پمپ را می توان با چکه کردن آب از موتور یا لوله ی پمپ تشخیص داد. در تعمیر ماشین ظرفشویی بکو که پمپ آن از دور درزش نشتی آب دارد، باید آن را در بیاورید و درز پلاستیکی دور آن را تعویض کنید تا از نشتی آب بعدی جلوگیری کنید.

نشتی آب ممکن است از شیلنگ گردش آب یا شیلنگ تخلیه باشد. این شیلنگ ها از جنس پلاستیک می باشند و ترک خوردگی پیدا می کنند که باعث نشتی آب از آنها می گردد. برای برطرف کردن این مشکل، به راحتی شیلنگ یا شیلنگ های فرسوده را تعویض کنید.

⦁تعمیر ظرفشویی بکو که چراغهایش چشمک می زند.

در تعمیر ماشین ظرفشویی بکو که این مشکل را دارد ابتدا المنت، ترموستات و سیم های رابط ظرفشویی که وظیفه رساندن دمای آب را به دمایی موثر دارد بررسی می شود.به مشکل خوردن هر کدام از قطعات گرمایشی موجب می شود تا آب گرم نشود.اگر آب بعد از مقدار زمانی مشخص به دمایی مناسب نرسد، چراغ کنترل پنل ممکن است شروع به چشمک زدن کند. برای تعیین اینکه عنصر حرارتی کار می کند، با استفاده از یک مولتی متر تداوم کارکرد آن را بررسی کنید. اگر عنصر حرارتی تداوم عملکرد ندارد آن را تعویض کنید.

در صورتی که مدار کنترل دچار مشکل شده باشد مقدار گرمای آب با مشکل مواجه شده و برد اصلی نمی تواند میزان دمای آب را به درستی تشخیص دهد. اگر عنصر نمایشی پیوستگی ندارد نشانه آن است که باید تعویض گردد و قابل تعمیر نیز نمی باشد.

چشمک زدن چراغ های ماشین ظرفشویی و نمایش کد خطایی بر روی صفحه نمایش نشان از اخطار در یکی قسمت های ماشین ظرفشویی بکو دارد، برای اطلاعات بیشتر در مورد این خطا ها از دفتر راهنمای ظرفشویی و یا از یک تکنسین متخصص در زیمنه تعمیر ماشین ظرفشویی بکو کمک بگیرید.

پمپ تخلیه با استفاده از یک پروانه آب را از طریق شلنگ تخلیه خارج می کند. اگر پمپ تخلیه کار نمی کند، چراغ روی کنترل پنل ممکن است شروع به چشمک زدن کند. اگر موتور آن به طور منظم کار نمی کند پمپ تخلیه را تعویض کنید. پمپ های تخلیه قابل تعمیر نمی باشند؛ اگر پمپ تخلیه معیوب است شما باید آن را تعویض کنید

⦁ تعمیر ظرفشویی بکو که درب آن خوب چفت نمی شود.

قبل از چک کردن هر قسمتی بر روی درب ماشین ظرفشویی بکو، مطمئن شوید که ظروف درون قفسه ها از قفسه به سمت جلو بیرون نزده باشد. اگر ظروف به یک دیگر چسبیده و انبوه باشند، درب ماشین ظرفشویی بسته نخواهد شد. ظروف درون آن را دوباره مرتب کنید تا مانع بسته شدن درب آن نشوند. یکی دیگر از راه حل های ساده می تواند این باشد که درب ماشین ظرفشویی به کابینت های آشپزخانه گیر دارد یا پیچ های آن درب را نیمه باز نگه می دارد. چک کنید تا مطمئن شوید که درب ماشین به کابینت ها گیر ندارد یا پیچ ها درست بسته شده باشند

یکی از دلایل قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی خرابی قفل درب می باشد.کلیه قفل های ماشین ظرفشویی را به نحوه های مختلف چک نمایید. در صورتی که قفل درب ظرفشویی بکو مشکل داشت آن را تعویض نمایید.

چفت درب ماشین ظرفشویی دو کارایی دارد. چفت قفل، درب را محکم می کشد و آن را بسته نگه می دارد بنابراین هیچ آبی از آن نشت نمی کند. چفت قفل همچنین کلید را به سمت قفل ایمن می کشد تا ماشین ظرفشویی از بسته شدن درب خود اطمینان یابد. اگر چفت قفل ماشین هماهنگ نباشد، چفت را جابه جا کنید و سعی کنید درب را ببندید. چفت درب ماشین ظرفشویی بکو ممکن است مشکلات الکتریکی یا مکانیکی داشته باشد، چفت را عیب یابی کنید تا اطمینان یابید. اگر چفت درب شکسته یا ایرادی دارد، آن را با یک چفت نو تعویض کنید.

لولا های درب دستگاه بر روی چهارچوب پایینی ماشین می چرخد. این لولاها، درب ظرفشویی بکو را باز نگه می دارند و اجازه می دهند تا درب آن باز و بسته شود. اگر لولا های دستگاه خمیده یا شل شده باشند درب ماشین ظرفشویی بسته نخواهد شد. اگر خمیدگی یا ایرادی در لولا ها مشاهده کرده اید، لولا های درب ماشین را تعویض کنید.

درزگیر درب ماشین ظرفشویی، لاستیکی است که دور درب دستگاه کشیده شده است. این درزگیر بر روی درب ماشین ظرفشویی بکو می باشد تا هنگام کار کردن ماشین، آبی از آن نشت نکند. اگر این لاستیک پاره، فرسوده، جابه جا یا صدمه دیده باشد، باید تعویض شود چرا که درزگیر می تواند باعث درست بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی شود.

• سرویس ماشین ظرفشویی بکو که صدای غیر معمول دارد

یک پمپ معیوب می تواند دلیل صدای غیر معمول باشد. عملکرد پمپ این است که بر بازو های آب پاش فشار وارد می کند و در بیشتر مدل ها برای تخلیه ی آب هم کاربرد دارد. پمپ در قسمت زیرین ماشین ظرفشویی بکو قرار دارد و معمولا شامل دو بخش جداگانه است؛ بخشی برای شستشو یا چرخش و بخش دیگر برای تخلیه آب و خشک کردن می باشد.

اطمینان یابید که بازو های آب پاش آزادانه چرخش داشته و به قفسه ها یا ظروف درون ماشین ظرفشویی برخوردی نداشته باشند.اگر بازو ها لق باشند، سپس بخش مرکزی یا مرکز چرخش بازوی آب پاش ممکن است ساییده و آسیب ببیند و در این صورت نیاز به تعویض بازوی آب پاش باشد.
یکی دیگر از دلایل صدای غیر معمول ظرفششویی بکو می تواند از بازوی آب پاش غیر متحرک یا حلقه ی چرخان آن باشد. این قطعات حلقه های پلاستیکی ای هستند که بازوی آب پاش را هدایت می کنند و این بازو ها بر روی این قطعات چرخش دارند. هر یک از این قطعات می توانند شل شده یا فرسوده شوند و باعث عملکرد نادرست بازوی آب فشان شود.

⦁تعمیرات ماشین ظرفشویی بکو که آب را تخلیه نمی کند.

یکی از علت های اصلی ماشبن ظرفشویی بکو که آب را تخلیه نمی کند،گرفتگی فیلتر است. در تعمیر ظرفشویی بکو در اولین اقدام شما باید بررسی فیلتر در مخزن باشد. این امر شایع ترین علت و ساده ترین کار برای رفع آن می باشد.ابتدا سبد پایین تر ماشین ظرفشویی بکو را خارج کنید سپس فیلتر مرکزی آن را با چرخاندن آن به سمت چپ و بلندکردن، خارج کنید.حالا فیلترها را خوب تمیز کنید. با آب گرم و صابون، هرگونه مواد غذایی که به فیلتر و یا سایر قطعات چسبیده است را بشویید.

لوله تخلیه ظرفشویی بکو محل خوبی برای بررسی های بعدی می باشد.این لوله در زیر سینک آشپزخانه شما متصل می باشد.بعید است که قطعه بزرگی از مواد غذایی در این لوله ها باقی بماند اما آبی که از ماشین ظرفشویی تخلیه می شود امکان دارد چربی ها و باقی مانده مواد غذایی که در لوله ها جریان دارد را سرد و جامد کرده و به لوله سفت بچسبد و باعث ایجاد انسداد شود.قبل از درآوردن شلنگ، آن را فشار دهید تا ببینید که آیا می توانید جامدات داخل شلنگ را شکسته و از بین ببرد. سپس ماشین ظرفشویی را بر روی برنامه ای که داغ ترین درجه دمای آب را دارد اجرا کنید تا بقیه بقایا را بشوید و تمیز کند.

ممکن است پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی بکو شما خراب باشد.پمپ های شستشو و تخلیه بر روی یک ماشین ظرفشویی در بعضی اوقات به مخزن متصل می شوند و بنابراین همیشه در انتهای ماشین ظرفشویی قرار دارند . یکی از کارهایی که در تعمیر ماشین ظرفشویی بکو که مشکل تخلیه دارد ابتدا پمپ تخلیه را خارج کرده و سپس آن را تعویض می کنند.

•ظرفشویی شروع به کار نمی کند.

•ماشین ظرفشویی بکو ظروف را تمیز نمی کند.

•ظروف داخل دستگاه خشک نمی شود

•دکمه های دستگاه کار نمی کند.

نکاتی برای نگهداری و تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان :

 • هرگز ماشین ظرفشویی بکو را بر روی یک کف پوشیده با موکت قرار ندهید ، زیرا باعث عدم جریان هوا در زیر دستگاه می گردد و ممکن است باعث گرم شدن بیش از حد قطعات الکتریکی شود. این کار باعث بوجود آمدن مشکل برای دستگاه می شود و در نهایت نیاز به تعمیرات ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان احساس می گردد.
 • برای تمیز کردن دستگاه از پاشیدن آب و یا ریختن آب بر روی آن خودداری کنید، زیرا خطر برق گرفتگی نیز وجود دارد.
 • ماشین ظرفشویی بکو را در هنگام نصب ، تعمیر و یا تمیز کردن ، نباید به برق وصل باشد .
 • هرگز موادی که دارای آلیاژ آهن می باشند را در ماشین ظرفشویی بکو نشویید . زیرا این کار باعث خوردگی یا لکه دار شدن می شود.
 • برای تمیز کردن واشر درب ماشین ظرفشویی به آرامی و با یک ماده تمیز کننده ملایم و یک پارچه مرطوب این کار را انجام دهید.
 • حداقل هفته ای یکبار فیلتر ها را برای عملکرد مناسب ماشین ظرفشویی بکو ، تمیز کنید. بررسی کنید که باقی مانده های غذا در فیلتر ها باقی نمانده باشد.
 • برای جلوگیری از صدمات ناشی از ناخالصی های موجود در آب شهر و یا سیستم آب خودتان می توانید با وصل کردن فیلتر به ته شیلنگ ورود آب جلوگیری کنید. همین رسوب ها می تواند باعث خرابی ماشین ظرفشویی گردد و نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان را بیشتر کند.
 • درب دستگاه را هنگام کار کردن باز نکنید مگر اینکه لازم باشد .
 • بعد از شسته شدن دستگاه برای خنک شدن آنها درب ماشین ظرفشویی را به مدت ۱۵ دقیقه باز بگذارید.

ارورهای ماشین ظرفشویی بکو :

علت خطای H2 ماشین ظرفشویی بکو

 • ماشین ظرفشویی بکو دارای سنسور رطوبت می باشد
 • که در صورتیکه دچار مشکل شده باشد شما این ارور را روی نمایشگر ماشین ظرفشویی مشاهده می کنید.
 • در واقع سنسور رطوبت در زیر ماشین ظرفشویی قرار دارد و میزان رطوبت مواد شوینده را تشخیص می دهد.لطفا جهت رفع این ارور با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان در محل تماس بگیرید.

رفع خطای H2 ماشین ظرفشویی بکو

 • سنسور را باز کرده و مورد بررسی قرار دهید.
 • در صورتیکه سوخته بود آن را تعویض و مجدد سر جای خود قرار دهید.

علت خطای H3  ماشین ظرفشویی بکو

خراب بودن شیر دایورتر. دایورتر زمانیکه آب به اسپری بالا هدایت می شود را کنترل می کند و در صورت خرابی آن این ارور را مشاهده می کنید.

رفع  ارور H3  ماشین ظرفشویی بکو

 • شیر دایور را باز کنید و مدار آن را بررسی کنید
 • و همچنین سیم کشی ها هم بررسی کنید تا اتصالی وجود نداشته باشد.

علت خطای H4 ماشین ظرفشویی بکو

 • زمانیه ماشین ظرفشویی نتواند سنسور دما را بخواند ایراد از سنسور دما می باشد
 • و همچنین این ارور روی صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی مشاهده می شود.لطفا جهت رفع این ارور با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان در محل تماس بگیرید.

رفع خطای H4 ماشین ظرفشویی بکو

 • ابتدا دسته سیم ها را بررسی کنید. ممکن است قسمتی از سیم دچار اتصالی و یا قطع برق شده باشد که سنسور کار نمی کند
 • و در صورت سالم بودن سیم ها خود سنسور را بررسی کنید ممکن است خراب باشد.

علت خطای H5 ماشین ظرفشویی بکو

 • گاهی وقت ها پیش می آید که آب بی وقفه وارد ماشین ظرفشویی می شود و سیستم توقف کار نمی کند
 • زیرا آب باید به میزان مشخصی وارد ماشین ظرفشویی شود.

رفع خطای H5 ماشین ظرفشویی بکو

 • در قسمت ورودی آب ب ماشین ظرفشویی شیر برقی وجود دارد که میزان آب ورودی را کنترل می کند.
 • در صورتیکه این شیر برقی خراب باشد آب بی وقفه وارد ماشین ظرفشویی می شود که باید آن را بررسی کنید.لطفا جهت رفع این ارور با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان در محل تماس بگیرید.

علت خطای H6 ماشین ظرفشویی بکو

زمانی که مشاهده کردید آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود یعنی ماشین ظرفشویی دچار نقص فنی شده است که باید بررسی شود.

رفع خطای H6 ماشین ظرفشویی بکو

ابتدا لوله های اب ورودی را بررسی کنید تا نشتی و یا ترکیدگی نداشته باشد زیرا در آن صورت آب به داخل ماشین ظرفشویی وارد نمی شود.

 کد خطای H7 ماشن ظرفشویی بکو

کد خطای h7 ماشین ظرفشویی بکو یا همان خطای ماشین ظرفشویی بکو را همراه با دلیل ارور ، عیب یابی و رفع عیب برای شما عزیزان شرح داده ایم .لطفا جهت رفع این ارور با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان در محل تماس بگیرید.

علت خطای H7 ماشین ظرفشویی بکو

زمانیکه آب به دمای مورد نظر نرسد این ارور مشاهده می شود که باید بررسی شود.

رفع خطای H7 ماشین ظرفشویی بکو

در این ارور ایراد از هیتر می باشد که ابتدای دسته سیم ها را بررسی کنید تا اتصالی نداشته باشد بعد هیتر را مورد بررسی قرار دهید.

انواع خدمات و برند هایی که مشاورین تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان در مرکز بهین سرویس با عیب یابی ماشین ظرفشویی شما را تعمیر میکنند: 

تعمیرات ماشین ظرفشویی در اصفهان ، تعمیر ماشین ظرفشویی اصفهان ، بهترین تعمیرگاه ماشین ظرفشویی در اصفهان ، بهترین تعمیرکار ماشین ظرفشویی در اصفهان ، تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان در محل ، تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان ، تعمیر ماشین ظرفشویی الجی در اصفهان ، تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان ، تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک در اصفهان ، تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود اصفهان ، تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان ، تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان ، تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان .

 

 

نظرات کاربران