بهین سرویس

بلاگـ

تعمیر فن کولرگازی

تعمیر فن کولرگازی

تعمیر فن کولرگازی در مرکز بهین سرویس با به کارگیری بهترین تعمیرکار کولر گازی در اصفهان انجام می گردد.همانطور که می دانید، کولر گازی از قطعات الکتریکی و مکانیکی بسیاری تشکیل شده که در انجام کارکردهایشان تا حد زیادی همپوشانی دارند. فن کولر گازی یکی از مهمترین بخش ها است که طبیعتا بروز هر گونه مشکل در بخش های دیگر نیز می تواند بر روی عملکرد آن موثر باشد. خرابی فن و کار نکردن فن کولر گازی اتفاقی کاملا مشهود است. چرا که به عینه بر روی کیفیت و عملکرد باد پرتابی کولر تاثیر می گذاردبهتر است کار عیب یابی یا در صورت لزوم تعمیر فن کولرگازی توسط افراد متخصص مستقر در مرکز بهین سرویس انجام میشود شما می توانید با شماره 09130332578 تماس بگیرید. و اقدام به  تعمیر کولر گازی در اصفهان کنید.

فن کولر گازی چیست؟ چه کاربردی دارد؟

فن کولر گازی به یکی از قطعات کولر گازی گفته که از پروانه، موتور و … تشکیل شده است.
به صورت کلی دو تا فن داخل کولر گازی وجود دارد که یکی آن‌ها درون یونیت داخلی و دیگری درون یونیت خارجی است.
فن کولر گازی هوای گرم محیط داخلی را بیرون کشیده و هوای خنک را به محیط منتقل می‌کند.
به صورت کلی باید بگویم که هوای مورد نیاز کولر گازی که در زمان روشن بودن آن نیاز است در کولر گازی بچرخد را فن تامین می‌کند.
در صورتی که فن دچار مشکلی شود باعث کار نکردن کولر گازی خواهد شد که باید تعمیر کولر گازی در اصفهان برای آن انجام شود.

خرابی سنسور کنترل دما دلیل کار نکردن فن کولر گازی است :

هنگامی که کمپرسور کار می کند، موتور فن نیز باید در حال کار باشد. اگر کمپرسور در حین کار بوده اما فن کار نمی کند، خازن فن و یا موتور فن احتمالا ایراد دارند. در صورتی که کمپرسور و موتور فن هردو کار نمی کنند، ممکن است مشکل از ترموستات یا سنسور کنترل دما باشد. سنسور کنترل دما دارای پایانه های الکتریکی است که در گذر زمان احتمال سوختن آنها بالاست. در حالت سوختن پایانه ها ترموستات یا سنسور کنترل دما به درستی کار نکرده و می تواند دلیل کار نکردن فن کولر گازی باشد.

راهکار: به کمک مولتز متر وجود جریان در سنسور کنترل دما را بررسی کنید و در صورت لزوم قطعه را تعویض نماییید.

از کار افتادن شفت بیرونی و داخلی موتور فن :

موتور فن کولرهای گازی، یک محور دارد که دارای دو تیغه در طرفین می باشد. این دو تیغه از یک طرف هوا را به داخل کویل ها می کشند و از طرف دیگر هوای گرم را خارج می کنند. اگر هریک از این محورها که به یاتاقان نیز شهرت دارند، شل شده و یا بسوزند، فن به شدت دچار مشکل خواهد شد. در این حالت، فن از کار می افتد و کارکرد عادی خود را از دست می دهد و تنها با تعمیر یا تعویض شفت و یاتاقان می توان عملکرد این قطعه را به حالت عادی باز گرداند.

ترمیستور معیوب علت کار نکردن فن اسپلیت است :

ترمیستور یک سنسور تشخیص دماست که به برد اصلی متصل است و دمای هوای داخل اتاق را اندازه می گیرد. خرابی این قطعه می تواند علت روشن نشدن فن کولر گازی باشد.

راهکار: برای تعیین معیوب بودن ترمیستور با استفاده از یک مولتی متر جریان آن را اندازه بگیرید. اگر ترمیستور ایراد داشته باشد، جریانی نداشته و عدد صفر را نشان می دهد که در این حالت باید آن را تعویض نمود.

نیم سوز شدن رله برد :

نیم سوز شدن رله برد نیز جزء دلایلی است که در تعمیر فن کولرگازی مورد توجه قرار می گیرد. تامین ولتاژ مورد نیاز برای کار کولر بر عهده رله برد است و فن نیز یکی از بخش هایی است که ولتاژ مورد نیازش را از رله برد می گیرد. نیم سوز شدن یا درست کار نکردن این قطعه، موجب از کار افتادن فن خواهد شد. با تعویض برد الکتریکی کولر گازی می توان مشکل فن کولر مورد نظر را در این شرایط برطرف نمود.

چنانچه احساس کردید مشکلی در کولرگازی شما به وجود آمده سریعا با مشاورین تعمیر کولر گازی در اصفهان مستقر در مرکز بهین سرویس تماس حاصل نموده و یا برای ارتباط مستقیم جهت تعمیر کمپرسور کولر گازی  با شماره 09130332578 تماس بگیرید.

انواع خدمات و برند هایی که مشاورین تعمیر کولر گازی در اصفهان در مرکز بهین سرویس با عیب یابی کولر گازی شما را تعمیر میکنند:

تعمیرات کولر گازی در اصفهان ، تعمیر کولر گازی جنرال در اصفهان ، تعمیر برد کولر گازی در اصفهان ، تعمیر کولر گازی اجنرال اصفهان ، تعمیرات کولر گازی پنجره ای در اصفهان ،

تعمیر کولر گازی ال جی اصفهان ، تعمیر کولر گازی هایسنس در اصفهان .